KERİM ERTAN

Kerim Ertan, BAROK Yatırım ve EYRE Enerji'nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Uluslararası Türk ve uluslararası enerji geliştiricileri ile çalışmış deneyim sahibi bir profesyonel ve girişimcidir. Hem yenilenebilir hem de konvansiyonel enerji projelerinin yürütülmesinde kapsamlı bilgi ve deneyime sahiptir. Birden fazla enerji projesinde takım lideri olarak çalışmıştır. Teknik değerlendirme, fizibilite çalışmaları, ticari, teknik ve yasal durum analizi konularında uzmandır. Ertan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının enerji komitelerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Kerim Ertan, BAROK aracılığıyla jeotermal ve rüzgarda yenilenebilir enerji projeleri geliştirmiştir. Bir girişimci sıfatı ile Türkiye'nin en popüler yeşil enerji dijital medya sitesi olan alternatifenerji.com'da da azınlık hissesine sahiptir.

Profesyonel yaşamında, Siemens'te İş Geliştirme Bölge Müdür Yardımcısı ve Ormazabal'da Orta Doğu Bölgesi Satış Müdürü olarak çalışmıştır. BAROK ve EYRE kurulmadan hemen önce, Türkerler İnşaat'ta Enerji Koordinatörü olarak da görev yapmıştır.

Kerim Ertan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden lisans ve Michigan State Üniversitesi'nden de Uluslararası İşletme dalında, Uluslararası Seçkin Mezunlar listesine de girerek MBA derecesi almıştır.

Kerim Ertan, aynı zamanda, Vera Venture Doğal Kaynaklar, Enerji ve Madencilik Girişim Sermayesi Fonlarında Yatırım komitesi Üyesidir.