TANJU GÜNEL

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. İş hayatına İstanbul Borsası’nda başlamış, 1995 yılına kadar bu kurumda uzman olarak görev yapmıştır. Sonrasında Takasbank’ta 2010 yılına kadar yöneticilik yapmıştır.

2010 yılında Osmanlı Menkul Değerler A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır.

2011 yılında Bosphorus Capital Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır. Türkiye’nin en büyük bağımsız portföy yönetimi şirketleri arasına giren Bosphorus Capital, merkezi Milano’da bulunan ve 14 farklı ülkenin sermaye piyasalarında faaliyet gösteren Azimut Holding tarafından satın alınmıştır. Söz konusu satın alma ve birleşme aktif görev almış olan Tanju Günel 2017 sonuna kadar şirkette Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapmıştır.

2018 yılında kurulan Vera Venture GM/GŞ Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılan Tanju Günel, aynı zamanda icra kurulu üyesi ve şirket fonlarında yatırım komitesi üyesidir.

Tanju Günel çeşitli dönemlerde MKK, VIOP, TSPAKB ve Vera Varlık Yönetimi A.Ş. gibi kuruluşlarda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.